Vidiniai klientai

Ilgą laiką savo klientams siūlome paslaugų perpardavimui naudoti svetainės talpinimo planą “Didmeninis”, kuris leidžia patogiai kurti papildomus serverio naudotojus su individualiai parinktais serverio resursais. Dauguma klientų, dažniausiai nori patikėti visas su svetaine susijusias paslaugas vienam paslaugų tiekėjui, kadangi taip paslaugos yra valdomos iš vienos paskyros, nepasimeta, išvengiama situacijų, kad paslaugos nepratęsiamos laiku ar pamiršus prisijungimo duomenis, nelieka galimybės prisijungti prie vienos iš paslaugų valdymo.

Iki šiol, paslaugas perparduodantys asmenys galėdavo suteikti savo klientams tik svetainės talpinimo paslaugas, tačiau domenų registravimui, turėjo būti sukūriama atskira kliento paskyra, kad domenai būtų užregistruojami tikrojo savininko vardu (šis sprendimas nepatogus, kadangi paslaugos valdomos iš skirtingų paskyrų) arba domenai būdavo registruojami didmenininko vardu, tačiau taip WHOIS informacijoje nebuvo matomas tikrasis domeno savininkas (šiuo atveju tikrasis domeno savininkas oficialiai neturėdavo jokių teisių į domeną).

Nuo šiol turime puikų ir patogų sprendimą paslaugas perparduodantiems fiziniams ar juridiniams asmenims – vidiniai klientai UAB “Interneto vizija” klientų sistemoje. Sukūrus vidinį klientą (įvedant kito asmens duomenis) savo paskyroje, yra galimybė paslaugas užsakyti kito asmens vardu, tačiau pilnas paslaugų valdymas lieka užsakovo paskyroje, sąskaitos už paslaugas taip pat išrašomos paslaugas užsakiusiam asmeniui (ne vidiniui klientui, kuris nurodomas kaip savininkas). Sukūrus bent vieną vidinį klientą, užsakant naujas paslaugas atsiranda galimybė nurodyti, kam priskirti užsakomą paslaugą, o taip pat, vidinius klientus galima priskirti ir jau esamoms paslaugoms (aktualios paslaugos valdymo puslapyje). Šis sprendimas aktualus domenams ir SSL sertifikatams (pasirinkus GeoTrust leidėjo sertifikatus), kadangi informacija apie domenus ir tam tikro tipo SSL sertifikatų užsakovus, yra matoma viešai, todėl itin svarbu, kad viešai pateikiama informacija būtų teisinga.

Informacija apie domenus ir jų užsakovus yra kaupiama ir aprašoma WHOIS duomenų bazėse, kurią nemokamai teikia kiekvienas centrinis registras. Visos teisės į domeną priklauso tam asmeniui, kuris pateikiamas WHOIS duomenų bazėje kaip domeno savininkas, todėl reikalinga domenus registruoti tikrojo savininko vardu. Taip pat ir užsakius SSL sertifikatus, kurių išdavimo metu yra tikrinama informacija apie sertifikato užsakovą, būtina pateikti korektiškus duomenis sertifikatų leidėjams, nes jie bus matomi SSL sertifikato informacijoje.

Situacijos pavyzdys ir sprendimai:

Paslaugas perparduodanti įmonė UAB “Mano įmonė” teikia svetainės “mano-svetaine.lt “ talpinimo paslaugą įmonei UAB “Kita įmonė”.

Standartinis sprendimas Nr. 1

Domeną “mano-svetaine.lt”, kuris turi priklausyti įmonei UAB “Kita įmonė”, atskirai užregistruoja įmonė UAB “Kita įmonė” savo paskyroje.

Privalumai/trūkumai:

+ WHOIS informacijoje (viešai pateikiamoje informacijoje) matomas tikrasis domeno savininkas UAB “Kita įmonė”;
+ .lt domenų registre matoma informacija, kad domeno nuosavybė priklauso įmonei UAB “Kita įmonė” (oficialiai nurodoma, kad tai – domeno savininkas);
dvi paslaugos (domenas ir talpinimo planas), kurios reikalingos svetainės “mano-svetaine.lt” veikimui yra valdomos (mokama už paslaugą, valdomi domeno DNS įrašai) skirtingose paskyrose (nepatogu).

Standartinis sprendimas Nr. 2

Domeną “mano-svetaine.lt” užregistruoja talpinimo plano paslaugą teikianti įmonė UAB “Mano įmonė”.

Privalumai/trūkumai:

+ paslaugos valdomos vienoje paskyroje (patogu);
WHOIS informacijoje (viešai pateikiamoje informacijoje) matomas NE tikrasis domeno savininkas , o paslaugas perparduodanti įmonė UAB “Mano įmonė”;
įmonė UAB “Kita įmonė” oficialiai neturi jokių teisių į domeną “mano-svetaine.lt”, kadangi WHOIS informacija nurodomas kitas domeno savininkas.

Naujas sprendimas – vidinių klientų pagalba

Įmonė UAB “Mano įmonė” savo paskyroje prideda vidinį klientą UAB “Kita įmonė”:

https://klientams.iv.lt/subaccounts.php

Įmonė UAB “Mano įmonė” užregistruoja domeną “mano-svetaine.lt” ir priskiria šią paslaugą vidiniam klientui UAB “Kita įmonė”.

Privalumai/trūkumai:

+ WHOIS informacijoje (viešai pateikiamoje informacijoje) matomas tikrasis domeno savininkas UAB “Kita įmonė”;
+ .lt domenų registre matoma informacija, kad domeno nuosavybė priklauso įmonei UAB “Kita įmonė” (oficialiai nurodoma, kad tai – domeno savininkas);
+ dvi paslaugos (domenas ir talpinimo planas), kurios reikalingos svetainės “mano-svetaine.lt” veikimui yra valdomos (mokama už paslaugą, valdomi domeno DNS įrašai) vienoje paskyroje (patogu).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *